BreakingRecords v Prievidzi: Večer osobných rekordov

Časy sa menia. V Prievidzi pravidelne každý rok. Na 10 km trati s prevýšením 8 metrov to tento rok bude môcť zažiť aj Peter Ďurec. Pokúsi sa prekonať 18 rokov starý národný rekord a bežať pod 28:47. Podarí sa mu ukázať, že už je to opäť to, čo to bývalo?

Buďte pri tom 16. septembra na Brose Night Run Prievidza. Či už ako diváci, alebo ako pretekári. Zapamätáte si to navždy a tabuľky možno tiež.

 

Peter Ďurec počas Devínu - Bratislava 2023 (Zdroj: Róbert Pažický, atletika.sk)

Čo sa bude diať?

Vytrvalec Peter Ďurec sa pokúsi prekonať národný rekord starý 18 rokov a zabehnúť 10 kilometrov za menej ako 28:37 min. Pomáhať mu pri tom budú viacerí elitní tempári a supertopánky On Running Cloudboom Echo 3.

Kto tam bude?

Pri pokuse vytvoriť nový národný rekord budú pomáhať piati výborní atléti, ktorých úlohou bude strážiť tempo a potiahnuť Petra čo najbližšie k cieľovej páske. Okrem nich prídu stovky ďalších bežcov zo Slovenska a blízkeho zahraničia.

Kedy a kde to bude?

Projekt BreakingRecords je súčasťou podujatia Brose Night Run Prievidza, ktoré sa koná 16. septembra 2023 od 17:30 v uliciach Prievidze. Rýchla rovinatá trať má prevýšenie len 8 metrov na 10 kilometrov a je najrýchlejšia na Slovensku.

Spoľahlivá Toyota

Počas BreakingRecords nebude priestor na žiadne zaváhanie. Okrem skupiny pacerov preto bude strážiť čas a udávať tempo aj Toyota. Pôjde na čele pelotónu a na streche bude mať časomieru. Na tempomate si nastaví rýchlosť 20,98 km/hod a bude ju dodržiavať tak dôsledne, ako to vedia len Japonci.

Všetci na jedného

Je to historický moment. Taký na Slovensku ešte nebol. Top atléti z celej republiky prídu do Prievidze bežať na jedného, aby on mohol bežať za všetkých.

Po prvýkrát sa tak najlepší atléti vzdajú príležitosti vytvoriť si svoj nový osobný rekord na 10 kilometrov len preto, aby boli súčasťou niečoho väčšieho. Národného rekordu.

Projekt BreakingRecords je súčasťou Brose Night Run Prievidza. Môžete si ho zabehnúť aj vy, ale keďže aj diváci sú súčasťou podujatia, môžete prísť povzbudzovať. Pretože ak sú diváci pre futbalistov dvanástym hráčom, pre bežcov sú druhým párom nôh.

V čom budú bežať atléti na BreakingRecords

Keďže pri pokuse zdolať národný rekord bude potrebné bežať v tempe lepšom ako 2:52 min/km, bude záležať na každom kroku, na každom pohybe rukou i každom nádychu. Budú rozhodovať detaily.

Atlétov preto obuje a oblečie švajčiarska značka On Running, ktorá im dá tie najrýchlejšie topánky, aké doteraz vyrobila a najpretekovejšie oblečenie, aké má.

 

Cloudboom Echo 3

Karbónové tenisky vznikli v spolupráci s najrýchlejšími atlétmi behajúcimi za On. Je to 217 gramov najnovších športových vedeckých poznatkov, čoho výsledkom sú nové osobáky po celom svete.

Race Shorts

Ultraľahké a ultrapriedušné kraťasy sú určené na výkony, počas ktorých nie je čas uvažovať o oblečení. Naplno sa tak môžete sústrediť na pohyb, pričom ak sa posnažíte, môžete vyzvať aj národný rekord.

Tank-T

Tielko bolo navrhnuté pre rýchlosť a maximálne pohodlie. Minimalistický dizajn využíva rýchloschnúce materiály, ktoré však možno nebudú potrebné. Začne sa Peter Ďurec potiť skôr, ako sa dostane do cieľa?

Počas Brose Night Run si budete môcť požičať tenisky od On Running a odbehnúť v nich ten najrýchlejší večerný beh na Slovensku. Keď to zažijete, už nikdy viac nebudete prekonávať súperov, ale svoj vlastný výkon z Prievidze.

 

Kde inde by mal Peter Ďurec zabehnúť národný rekord ako v Prievidzi, keď svojimi iniciálmi je na to priam predurčený?